Banki w jednym miejscu

kredyty, konta bankowe, lokaty, ubezpieczenia, oszczędzanie i inwestowanie


Inwestycje alternatywne

Ciekawą odmianą dla tradycyjnych sposobów inwestowania własnych funduszy są dziś inwestycje alternatywne. Osoby, które nie chcą grać na giełdzie i których nie zadowalają nisko oprocentowane lokaty czy rachunki oszczędnościowe z pewnością znajdą wśród nich coś, co ich zainteresuje i pomoże pomnożyć nagromadzone środki pieniężne.

Do najbardziej popularnych inwestycji alternatywnych należy zakup złota, alkoholi takich jak wino czy też whisky, dzieł sztuki oraz przedmiotów kolekcjonerskich. Sporą zaletą tej możliwości jest fakt, że dana rzecz zakupiona zazwyczaj po niezbyt wygórowanej cenie, z czasem znacznie zyskuje na wartości, zapewniając nam spory dochód. Pamiętać należy jednak, że tego typu inwestycje wymagają czasu i może to być kilka, czasem nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Inwestycje alternatywne powinny wiązać się również z odpowiednią wiedzą na temat zakupowanych towarów. Inwestor musi być w stanie określić, jaka rzecz jest w stanie przynieść mu odpowiednie zyski. Jeżeli nie ma wystarczającej wiedzy, aby zrobić to na własną rękę, podeprzeć może się doświadczeniem odpowiednich firm, które pomogą mu podjąć właściwą decyzję.

Aktualna oferta Inwestycji Alternatywnych:

Inwestycja alternatywna

Kokos.pl

  • sam podejmujesz decyzję o udzieleniu pożyczki lub odrzuceniu oferty
  • specjalny pakiet zabezpieczeń, który chroni Twoje inwestycje
  • nasz system sprawdza, czy potencjalny pożyczkobiorca jest rzeczywiście właścicielem konta, na które zostanie przekazana pożyczka
  • dzielimy kwotę pożyczki na kilku/kilkunastu inwestorów - dywersyfikacja ryzyka

Produkty polecane